آموزش رفع خجالت آموزش رفع خجالت .

آموزش رفع خجالت

آموزش رفع خجالت و كم رويي

آموزش رفع خجالت و كم رويي

خجالت و كم رويي در جامعه ي ما به شدت زياد است.اين خجالت و كم رويي باعث ايجاد تعارف هاي بي حساب مي شود.براي مثال خجالت مي كشيم زودتر از كسي وارد جايي شويم و مدام جلوي در تعارف مي كنيم كه تورو خدا شما اول بفرماييد و خواهش مي كنم بفرماييد و امثال اين صحبت ها .

اما اگر درست بررسي كنيم مي بينيم كه خجالت مي كشيم و آنقدر اعتماد به نفس و عزت نفس نداريم كه تعارفات الكي را كنار بگذاريم.

 

كم رويي و خجالتي بودن از ما موجودي مي سازد كه فقط به مردم خدمت مي كند و مي وشد ابزار دست مردم و متاسفانه هميشه سودجوياني وجود دارند كه از افراد خجالتي سواستفاده كنند.

مثلا چون مي دانند افراد خجالتي توانايي نه گفتن ندارند از آن ها درخواست قرض كردن پول مي كنند و فرد خجول هم از روي كم رويي مجبور مي شود قبول كند و پولش را به فردي قرض بدهد كه مي داند پس نمي دهد.

اگر مي خواهيد كمر همت ببنديد و كم كم خجالتي بودن را كنار بگذاريد اين مقاله براي شروع مناسب است.

آيا در اجتماع فردي خجالتي هستيد؟

كمرويي اجتماعي - از بين بردن حس خجالت

اگر اينطور است، بايد بدانيد كه تنها نيستيد. نزديك به نيمي از آمريكايي‌ها مي‌گويند خجالتي هستند و به نظر مي‌رسد كمرويي مسئله‌اي جهاني و رو به افزايش است. تكنولوژي هم در اين موج كمرويي نقش بسزايي دارد و هر روز آدم‌هاي بيشتري مي‌توانند پشت كامپيوتر خود مخفي شوند و از برخورد‌هاي رو در رو دوري كنند.

حتي انسان‌هاي خجالتي معمولي هم حالا مي‌توانند بهانه‌اي براي دوري از تعاملات اجتماعي و موقعيت‌هاي جديد داشته باشند؛ تنها چيزي كه آنها براي معاشرت يا دوستي نياز دارند فشار دادن دكمه‌هاي كامپيوتر است. فرصت‌هاي رو به كاهش براي ارتباطات رو در رو در زندگي كاري و شخصي، آدم‌هاي خجالتي را در شرايط نا‌مساعد فزاينده‌اي قرار مي‌دهد، چرا كه آنها در روال عادي زندگي روزانه‌شان مهارت‌هاي اجتماعي را تمرين نمي‌كنند.

پيشنهادهاي وب

۶ روش تغذيه چربي‌سوز با ماست

شيك ترين مهمانداران هواپيمايي مشخص شدند

حتي قبل از شهرت فعاليت‌هاي اجتماعي آنلاين و ارتباطات سايبري، كمرو بودن، به طور شگفت‌انگيزي، امري شايع ميان آمريكايي‌هاي زيادي بوده و اين مسئله در فرهنگ‌هاي ديگر مثل ژاپن و تايوان شايع‌تر نيز بوده است.

دكتر فيليپ زيمباردو (Philip Zimbardo)، در سال ۱۹۷۵ روانشناس دانشگاه استنفورد مقاله‌اي براي مجله‌ي روانشناسي امروز نوشت به نام «بيماري‌اي اجتماعي به نام خجالت». اين مقاله بر پتانسيل سرايت كمرو‌يي تاييد مي‌كرد. در اين مقاله از ۸۰۰ نفر، ۴۰ درصد گفته بودند كه خجالتي هستند. مسئله‌ي جالب‌تر اينجاست كه به نظر ديگران، بسياري از كساني كه خود را خجالتي مي‌نامند، اصلا خجالتي به‌نظر نمي‌رسند.

آدم‌ هاي خجالتي - از بين بردن حس خجالت

تحقيقات اخير درباره‌ي كمرويي نشان مي‌دهد كه بخش عمده‌ي خجالتي‌بودن آدم‌ها از نظر ديگران پنهان است. در حقيقت، تنها درصد كمي از آدم‌هاي خجالتي (حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد) آشكارا ناراحتي خود را بروز مي‌دهند ولي تمامي اين آدم‌ها از درون زجر مي‌كشند.

دكتر برناردو كاردوكي، سرپرست مركز تحقيقات كمرويي دانشگاه جنوب‌شرقي اينديانا، مي‌گويد: «رفتار ظاهرا ملايمِ آدم‌هاي خجالتي، درون آشفته و ناراحت‌شان را پنهان مي‌كند. «خجالت» نشان مي‌دهد كه آنها بي‌نهايت خود‌آگاه هستند و دائما منفي‌وار خود را مورد قضاوت قرار مي‌دهند و به طور طاقت‌فرسايي مي‌خواهند بدانند ديگران درباره‌ي آنها چه فكر مي‌كنند. در حالي كه ديگران مشغول سلام و احوال‌پرسي هستند، آدم‌هاي خجالتي در حال برنامه‌ريزي براي كنترل تصور‌ عمومي مردم از خود هستند. اكثر آدم‌هاي خجالتي وقت و انرژي بسيار زيادي را صرف پنهان‌كردن كمرويي خود مي‌كنند.»

اين افراد ممكن است در محيط‌هاي اجتماعي، راحت و داراي اعتماد‌به‌نفس به‌ نظر بيايند، ولي اغلب مشغول مكالمه‌اي دروني و منفي هستند و احساس خوب‌ نبودن و ناامني مي‌كنند و از خود مي‌پرسند چطور توسط ديگران ديده يا قضاوت مي‌شوند. چه خجالتي‌بودن پنهان باشد چه آشكار، باعث آسيب به كساني مي‌شود كه آن را تجربه مي‌كنند.

 

  • خجالتي‌ها دچار مشكلات اجتماعي مي‌شوند، مثل دشواري در ملاقات با آدم‌ها و يافتن دوست‌هاي جديد كه مي‌تواند منجر به انزوا، تنهايي و افسردگي شود.
  • آنها وقتي كه آشكارا مضطرب هستند، كم‌حرفي‌شان ممكن است باعث شود سايرين فكر كنند كه آدم‌هايي مغرور و پر‌افاده‌اي هستند يا علاقه‌اي به صحبت ندارند.
  • آدم‌هاي خجالتي دائما حواس‌شان به ظاهر و رفتارشان است و به شدت مراقب حركات خود هستند.
  • آدم‌هاي خجالتي بين ترس از نامرئي بودن و ديده‌نشدن يا ديده‌شدن و بي‌ارزش بودن گير افتاده‌اند.

مشكلات خجالتي بودن - از بين بردن حس خجالت

 

در بزرگسالان عوامل زيادي موجب كمرويي اجتماعي مي‌شود. اين عوامل شامل فرهنگ (به طور كلي، غربي‌ها كمتر از شرقي‌ها احساس خجالت مي‌كنند)، نوع تربيت، مزاج آدم‌ها، عوامل موروثي و تجارب زندگي مي‌شود. عوامل كمرويي هر چه باشد، اكثر مشكلات كمرويي قابل كنترل است و مي‌توان بر آنها غلبه كرد.

يكي از بهترين موضوعات براي شروع، خود‌آگاهي و درك چگونگي كمرويي شما است. به موقعيت‌هايي فكر كنيد كه باعث مي‌شوند خجالت بكشيد، مثل ملاقات با آدم‌‌هاي جديد و بودن در جمع‌هاي عمومي يا صحبت با شريك بالقوه‌ي زندگي عاشقانه‌تان.

خجالتي‌ بودن خود را چطور بروز مي‌دهيد؟ دروني و از طريق مواظبت از حركات خود يا فيزيكي، مثل اضطراب در رفتار و طرز ايستادن‌تان، از ياد بردن كلمات يا كناره‌گيري و دوري‌ گزيدن از ديگران؟

اگر نشانه‌هاي دروني و فيزيكي اضطراب را به عنوان قسمتي از كمرو‌ بودن تجربه كرده‌ايد، مهارت‌هاي آرامشي مثل «تنفس آگاهانه» يا تنفس‌درماني مي‌تواند كمك كند علائم را تحت كنترل خود در‌بياوريد. بايد كاملا از علائم و نشانه‌هاي اضطراب خلاص شده باشيد تا بتوانيد رفتار‌هاي جديد و همراه با اعتماد به نفس را شروع كنيد.

درك كامل خود و چگونگي تاثيرگذاريِ خجالت‌زدگي بر اعتماد‌ به نفس شما، مي‌تواند به شما كمك كند مشكل را ريشه‌يابي كنيد. در موقعيت‌هاي اجتماعي چند شيوه وجود دارد كه مي‌تواند كمك كند خجالت خود را كنار بگذاريد و اعتماد‌ به نفس خود را از نو بسازيد:

۱. با موقعيت‌هاي كوچك و بدون تهديد شروع كنيد

اين مورد مي‌تواند شامل فروشگاه‌ها، موزه‌ها يا حتي جايي باشد كه به مدت كوتاهي با جمعيت زيادي برخورد داشته باشيد. مي‌توانيد برخوردهاي اجتماعي را با لبخند‌ زدن و گفتن سلام به هر چند نفري كه مي‌توانيد شروع كنيد. از يك نفر ساعت بپرسيد، از شخص ديگري تعريف كنيد و يا به كسي كمك كنيد. راه‌هاي ساده‌اي برايصحبت‌كردن با ديگران پيدا كنيد. در معرض موقعيت‌هاي تهديد‌كننده قرار گرفتن مي‌تواند به آهستگي كمك كند بر ترس‌هاي خود غلبه كنيد.

۲. مهارت‌هاي مكالمه‌اي را تمرين كنيد

چند موضوع آماده براي صحبت با آدم‌هايي كه مي‌بينيد، داشته باشيد. مثل اتفاقي خبري و يا نظري درباره‌ي اتفاقات اطراف‌تان. سوال‌هايي با پايانِ باز بپرسيد و جواب‌هاي نفر مقابل را دنبال كنيد. حتي مي‌توانيد قبل از اينكه در موقعيت قرار بگيريد، بعضي از اين موضوعات را با خود تمرين كنيد.

۳. به ياد داشته باشيد كه اكثر مردم آنقدر‌ها هم به شما اهميت نمي‌دهند

انسان‌ها خيلي بيشتر از آنچه فكرش را بكنيد به ظاهر و صحبت‌هاي خودشان اهميت مي‌دهند. آنها خيلي كمتر از چيزي كه شما از مهارت‌هاي اجتماعي خود و مسائل وابسته به آن مي‌ترسيد، به رفتارهاي شما توجه مي‌كنند. اين حقيقت به‌تنهايي بايد بتواند مقداري از حس وحشت، نگراني و ناراحتي شما را كاهش دهد.

۴. كارهاي درستي كه انجام داده‌ايد را هدفمند كنيد

بعد از برخوردي اجتماعي به جاي اينكه به اشتباهات و ايرادات خود بچسبيد، به كارهاي خوبي كه در آن موقعيت كرده‌ايد و اينكه چطور بر يك لحظه‌ي خجالت‌آور غلبه كرده‌ايد، تمركز كنيد. تمرين زياد، موفقيت‌هاي بيشتري را به دنبال خواهد داشت.

۵. توقعات واقع‌بينانه‌ داشته باشيد

توقعات وافع بينانه

بسياري از آدم‌هاي خجالتي، وقتي بحث موقعيت‌هاي اجتماعي پيش مي‌آيد، خود را پايبند معيارهاي كمال و بهبودهايي غيرممكن و دست‌نيافتني مي‌كنند. آنها وقتي به چيزي كه مي‌خواهند، دست پيدا نمي‌كنند، خود را به شدت سرزنش مي‌كنند. شما نبايد براي اينكه برخورد موفقي با آدم‌ها داشته باشيد، اصطلاحا مجلس گرم‌كن باشيد. قبل از اينكه عازم موقعيتي اجتماعي باشيد، براي خود هدف‌هاي واقع‌بينانه‌اي تعيين كنيد.

 

۶. قبول كنيد كه چندتايي رد درخواست و پذيرفته نشدن كاملا عادي است

هر‌ چند‌ وقت يكبار، همه‌ي آدم‌ها، چه خجالتي باشند يا نه، نوعي از پس زده شدن و پذيرفته نشدن از جانب ديگران را تجربه مي‌كنند. همه از شما خوش‌شان نمي‌آيد و اين ايرادي ندارد. توقعات خود را از اين بابت به درستي كنترل كنيد. معمولا پس زدن هيچ ربطي به شخصي كه طرد شده ندارد. هدف شما انجام تلاش‌هاي عادي براي ارتباط با جامعه است و بايد بدانيد كه بعضي‌ها از برخورد‌ها جواب مي‌دهد و بعضي هم نه. بايد روي برخورد‌هايي كه جواب داده‌اند تمركز كنيد.

اگر از اعتماد‌ به نفس ضعيف رنج مي‌بريد و يا تجربه‌ي ميزاني از كمرويي، شما را از لذت‌بردن با ديگران منع مي‌كند، مي‌توانيد كارهاي كوچك و قابل كنترلي انجام دهيد تا از دست اين شرايط خلاص شويد. هر موقعيت كوچكي منجر به پيشرفت‌هاي افزايشي در اعتماد‌ به نفس شما مي‌گردد.

پشت كامپيوترتان مخفي نشويد و براي تلاش نكردن بهانه نياوريد يا از ملاقات با آدم‌هاي جديد دوري نكنيد. شما تنها كسي هستيد كه مي‌تواند خود را از رابطه‌هاي بالقوه‌اي كه مي‌تواند براي شما شادي به ارمغان بياورد و افق‌هاي جديدي را به روي‌تان بگشايد، محروم كند.

با ايجاد ارتباطي دوباره با آدم‌هاي واقعي، با زندگي عهدي دوباره ببنديد و به بقيه اجازه دهيد لذتِ بودن با شما را تجربه كنند.

برگرفته از: Liveboldandbloom

 


برچسب: خجالت، رفع خجالت، كم رويي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۰۷:۲۲:۰۲ توسط:ميراحمدي موضوع:

بهترين كتاب روانشناسي

بهترين كتاب هاي روانشناسي و موفقيت دنيا كدام اند؟

كتاب هاي روانشناسي و موفقيت دنيا را يك ليست ده عدد براي شما جمع آوري كرده ايم،اين ليست شماره ي ۱ است و به مرور كتاب هاي بيشتري را معرفي خواهيم كرد.

ليست كتاب هاي كتاب هاي روانشناسي و موفقيت عالي بسيار زياد است اما ما اين  ده كتاب را با بررسي و تحقيق انتخاب كرده ايم.

معيار انتخاب كتاب ها تاثير گذاري آن ها در زندگي افزاد بوده است، كتاب هايي كه در ليست زير آمده است زندگي افراد بسيار زيادي را متحول كرده است و آن ها را به سمت موفقيت در عرصه هاي مختلف زندگي حركت داده است.

آيا اين ليست كامل است ؟

خير،قطعا اين ليست نقاط ضعفي دارد،ممكن است كتابي كه دوست شما را متحول كرده و تاثير بسيار زيادي بر روي او گذاشته باشد از نظر شما يك كتاب عادي يا حتي مسخره باشد.

اما كتاب هاي ارائه شده در اين ليست جزو برترين كتاب هاي روانشناسي و موفقيت در سرار دنيا هستند كه هر كدام به چنديد زبان زنده ي دنيا ترجمه شده اند و بر روي افراد بسياري زيادي تاثير مثبت گذاشته اند.

از شما در خواست مي كنيم كه كتاب هاي مورد نظر خودتان را در قسمت نظرات به ما معرفي كنيد تا هم ما و هم ساير بازديد كنندگان از اين كتاب ها استفاده كنند.

اميدوارم ليست كتاب هاي زير را مطالعه كنيد و از بين آن ها چند مورد را انتخاب كنيد و شروع به مطالعه آنها كنيد.

مي توانيد هر بار يك يا دوصفحه مطالعه كنيد. مطمئن باشيد بعد از چند ماه مطالعه تغيرات بسيار عالي در زندگي خودتان احساس مي كنيد.

برويم سرغ ليست ليست بهترين كتاب هاي روانشناسي و موفقيت دنيا 

۱-آيين دوست يابي

كتاب آيين دوست يابي ديل كارنگي

معرفي كتاب آيين دوست يابي

كتاب آيين دوست يابي يكي از كتاب هايي است كه حتما بايد مطالعه شود.كتاب در سال ۱۹۳۷ نوشته شده است و همواره جزو پرفروش ترين كتاب ها در دنيا بوده است.

اين كتاب برخلاف اسمش در مورد دوست يابي نيست،به نظر نام مناسبي براي اين كتاب با اين حجم فوق العاده  اطلاعات كاربردي انتخاب نشده است.

كتاب آيين دوست يابي در مورد نحوه ي برخورد و سلوك با ديگران است.راز نفوذ به قلب ديگران و رفتار درست را نشان مي دهد.

اطلاعات آيين دوست يابي براي زمان و مكان خاصي نيستند و چون با انسان ها سر و كار داريم مي توان اين اصول را در همه جاي زمين به كار برد.

براي دانلود خلاصه كتاب آيين دوست يابي روي لينك زير كليك كنيد:

دانلود رايگان خلاصه كتاب آيين دوست يابي 

۲-ثروتمند ترين مرد بابل

كتاب ثروتمندترين بابل

معرفي كتاب ثروتمند ترين مرد بابل

كتاب ثروتمندترين مرد بابل يكي از پرفروش ترين كتاب هاي حوزه ي ثروت در دنيا است.

در كتاب آمده كه شهر بابل يكي از ثروتمند ترين شهر هاي دنيا بوده و بازرگانان و تاجران بسياري داشته.

داستان دو دوست در اين كتاب بررسي مي وشد كه يك دوست بعد از گذشت مدتي تبديل به ثروتمند ترين مرد بابل مي شود و شوكت و اعتبار و احترام كسب مي كند و ديگر مي رود تا از او  اصول ثروتمند شدن را ياد بگيرد.

به جرات اگر در جامعه ي امروز ما همين آموزه هاي پايه اي ثروتمند شدن رعايت شود بسياري از مشكلات مالي مردم بر طرف مي شود.

در جايي از كتاب اشاره مي شود كه همه ي درآمد شما براي خودتان نيست و بايد يك دهم آن را پس انداز كنيد و وقتي پس اندازتان به حد خاصي رسيد با آن به تجارتي بپردازيد كه در آ« رحفه اي هستيد و دانش لازم را داريد.

داستان هاي زيادي در اين كتاب پايه اي ثروت بيان مي شود كه واقعا لذت بخش است.

كتاب نوشته ي جورج اس كلاوسون است و در ۱۶۷ صفحه ارائه شده كه مي توانيد در يك روز تعطيل آن را كامل تمام نماييد.

حتما اين كتاب پايه اي را مطالعه نماييد به شما نويد مي دهد كه حتي با بدترين وضعيت مالي هم مي توان بعد از گذشت مدتي و رعايت اصولي ساده به موفقيت رسيد.

۳-بينديشيد و ثروتمند شويد

سومين كتاب ليست ما كه براي موفق شدن حتما ضروري است و هستند كساني كه هيچ كتاب جز بينديشيد و ثروتمند شويد را مطالعه ننكردند و جزو  افراد موفق و ثروتمند شدند.

كتاب بيانديشيد و ثروتمند شويد

كتاب بيانديشيد و ثروتمند شويد

اصول بينديشيد و ثروتمند شويد علاوه بر راه هايي كه براي جذب ثروت نشان مي دهد،اصول هدفگذاري و نفوذ به ضمير ناخودآگاه و همچنين پشتكار و تلاش را به ما ياد مي هد.

جزو پر فروش ترين كتاب ها تاريخ در زمينه ي موفقيت است و مي توان گفت بعد از آن اغلب كتاب هايي كه در زمينه ي موفقيت و ثروتمند نوشته شدند  اصولي را بيان ميكردند كه در اين كتاب قبلا بيان شده بود.

ناپلئون هيل زندگي خود را به مدت بيش از۲۰ سال صرف مطالعه و تحقيق در مورد افراد موفق تاريخ مي كند و با ۵۰۰ نفر از موفق ترين افراد زمانه مصاحبه مي كند.به دنبال اين راز كه چه عاملي باعث موفقيت افراد مي شود؟

بعد از گذشت بيست سال و مصاحبه با موفق ترين افراد روي زمين به اين راز پي مي برد و اين راز را در لابه لاي صفحات كتاب از خود به يادگار مي گذارد.

اگر مي خواهيد موفق شويد يا ديد جديد نسبت به موفقيت و هدف گذاري در ذهن خود پيدا كنيد حتما كتاب بينديشيد و ثروتمند شويد را مطالعه كنيد.

۴-هفت عادت مردمان موثر

كتاب هاي روانشناسي و موفقيت-هفت عادت مردمان موثر

كتاب هاي روانشناسي و موفقيت-هفت عادت مردمان موثر

كتاب هفت عادت مردمان موثر نوشته ي استفان كاوي يكي از جالب ترين كتاب هايي است كه در زمنيه ي موفقيت در زندگي فردي نوشته شده است.

دكتر استفان كاوي در زمان رساله ي دكتري خود به بررسي تمام كتاب هاي موفقيت مي پردازد و كتاب ها و مقالات ۲۰۰ سال گذشته را بررسي مي كند و بعد از بررسي هايش به يك نتيجه مي رسد:

انسان هاي موثر از ۷ عادت براي موفقيت استفاده مي كنند.

۵-جادوي فكر بزرگ

كتاب جادوي فكر بزرگ

كتاب جادوي فكر بزرگ

كتابي كه دكتر  ديويد جوزف شوارتز نوشته و بسيار انگيزه دهنده است اين كتاب ۳۱۴ صفحه دارد و پيشنهاد مي شود در ليست خريد خودتان قرار دهيد.

قسمتي از كتاب را ادامه مي خوانيم:

تفاوتي كه بين موفقيت و شكست وجود دارد، در نگرشي است كه افراد نسبت به موانع ناتواني‌ها و دلسردي‌ها و ديگر شرايط نا اميد كننده دارند.

پنج راهنمايي كه به شما كمك مي‌كند از شكست پيروزي بسازيد:

-موانع را مطالعه كنيد تا بتوانيد مسير خود را به سوي پيروزي هموار كنيد. هنگامي كه مغلوب مي‌شويد درسي بگيريد و به قصد پيروز شدن در مرتبه‌ي بعد راه خود را ادامه دهيد.

-شهامت آن را داشته باشيد كه منتقد سازنده‌ي خودتان باشيد. عيوب و ضعف‌هاي خود را پيدا كنيد و سپس در پي اصلاح آن‌ها برآييد.

-شانس خود را محكوم نكنيد. هريك از موانع را مورد بررسي قرار دهيد و اشكالات را پيدا كنيد. از ياد نبريد كه با مقصر دانستن اقبال خود به هيچ يك از هدف‌‌هايتان نمي‌رسيد.

-پشتكار را با آزمايش تركيب كنيد. به هدف خود وفادار بمانيد؛ ولي بخاطر درماندگي و بيچارگي سر خود را به ديوار نكوبيد. راه‌هاي جديد را امتحان كنيد.

– به خاطر داشته باشيد كه هر وضعيتي مانند سكه يك روي خوب دارد. آن روي خوب را پيدا كنيد. جنبه‌هاي مثبت را ببينيد و نااميدي را از خود دور كنيد.

موفقيت به مفهوم برخورداري از بسياري مواهب است؛ از جمله: رفاه در زندگي، خانه‌ي مناسب، استفاده از تعطيلات، مسافرت و … موفقيت يعني كسب احترام، بزرگي و عزت در محيط كار و درعرصه اجتماع. حال چرا مي‌گوييم به موفقيت خود ايمان داشته باشيد؟ نيروي ايمان نه چيزي سحرانگيز است و نه اسرارآميز. ايمان به اين شكل عمل مي‌كند: اعتقاد به اينكه “من از عهده ي اين كار برمي‌آيم” قدرت، مهارت و انرژي لازم را براي موفقيت در اختيارمان مي‌گذارد. هرگاه باور داشته باشيم كه مي توانيم كاري را انجام دهيم، روش انجام دادن آن كار پيدا مي‌شود.

ادامه در :

http://alimohammadian.com/best-book/


برچسب: كتاب،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۰۷:۵۱:۲۴ توسط:ميراحمدي موضوع: